Jak sie przygotowac do sesji noworodkowej

DARMOWA SESJA NOWORODKOWO RODZINNA – PRZYGOTOWANIA

pinimage

Drodzy Rodzice,

Sesja noworodkowa to dla Was ogromne przeżycie, dlatego postaram się w wielkim skrócie, opisać jak się do tego przygotować.

Długość sesji noworodkowej jest nie do przewidzenia, taka sesja może trwać 1 godzinę (niezwykle rzadko) nawet do 3 godzin. Dlatego też proszę Was abyście zaopatrzyli się w coś do przegryzienia, tak by szczególnie Mama karmiąca, jeszcze zmęczona porodem lub CC nie była podczas takiej sesji głodna.

Proszę również abyście zabrali ze sobą dla maluszka szczoteczkę do włosków i większą niż zazwyczaj ilość pieluch tetrowych oraz pampersów, ponieważ podczas takiej sesji maluszki lubią zaskakiwać Nas podwójnie. Jeśli Wasze maleństwo ma tendencje do ropienia oczu, weźcie ze sobą gaziki i sól fizjologiczną. Jeśli używacie smoczka, zabierzcie go!

Kolejna i niezwykle ważna sprawa, jesli to mozliwe, to bardzo Was proszę by maluszek na przynajmniej godzinę przed sesją nie spał i nie jadł, wymęczcie go, to niezwykle istotne dla powodzenia sesji i komfortu samego modela na sesji. Przed sesją będziecie mieli czas by spokojnie go nakarmić i utulić…

 

Ostatnie a zarazem w mojej opinii najważniejsze – zdjecia rodzinne.

Dla mnie takie zdjęcia są nieodzowna częścią na sesji, dlatego też proszę Was Kochani Rodzice byście się do takich ujęć przygotowali.

~ Proszę by Mama nie zapomniała w ferworze nowej sytuacji o pomalowaniu lub wypielęgnowaniu paznokci (i dopilnowała dłoni Taty). Dłonie są na pierwszym planie zdjęć, muszą być zadbane.

~ Włosy i fryzura są ważniejsze od makijażu. Fryzura powinna być wypielęgnowana i przemyślana, nie chodzi tu o fryzjera na godzinę przed, a o wypielęgnowaną codzienna fryzurę, jeśli lubicie rozpuszczone włosy, nie upinajcie ich w tym dniu i odwrotnie.

~ Makijaż Proszę o naturalny, delikatny subtelny makijaż tak by cera wyglądała gładko i swietliscie z podkreślonymi rzęsami bez akcentów kolorystycznych, stonowany w naturalnych kolorach. Nie zapomnij o nawilżeniu ust!

~ Co do ubrania, Tatę proszę by miał na sobie zwykłą jasną koszulkę (ecru, białą) bez żadnych napisów czy nadruków (krotki lub dlugi rekaw) i zwykłe najprostsze dżinsy lub wygodne spodnie typu chinosy (unikajcie spodni garniturowych). Dla mamy może to być jasna bluzka/top z bialymi/kremowymi dżinsami typu rurki, jasna sukienka (kolory: białe, beżowe, kremowe, pastele) zwykła, zwiewna lub kobieca z odrobiną koronki czy tez coś ulubionego co możemy zawsze przedyskutować na miejscu. Nie przejmujcie sie jednak jesli nie macie ubran w tych kolorach, w studiu bedzie dostepnych kilka sukienek dla mam. I NAJWAŻNIEJSZE – BIELIZNA komplet jasnej najlepiej kremowej, cielistej lub białej bielizny. Pamiętaj musi to być jasna bielizna!

~ Jeśli na zdjęciach będzie również rodzeństwo maluszka, proszę by miało na sobie ubrania w jasnym kolorze. Dla chlopcow kremową lub biała koszulkę typu T-shirt (nie za duzy/workowaty)  i dżinsy lub spodnie typu chinosy, a dla dziewczynek np jasna sukienka, lub inne ubranka w jasnych kolorach (białe, beżowe, kremowe, pastele).

Pamiętajcie, niech Nasze spotkanie – sesja będzie wydarzeniem pełnym pozytywnych wibracji, nie stresujcie się, maluchy to czują!

Do zobaczenia!
Kasia